Rødvin 12% alkohol
Når det gjelder alkoholholdige drikker, øker kcal-innholdet med alkoholprosenten.
Godt å vite!
1 dl rødvin inneholder:
| Energi | 74 kcal |
| Protein | 0,1 g |
| Fett | 0 g |
| Mettet fett | 0 g |
| Karbohydrat | 0,7 g |
| Fiber | 0 g |
| Tilsatt sukker | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Når det gjelder alkoholholdige drikker, øker kcal-innholdet med alkoholprosenten.
Godt å vite!
1 dl rødvin inneholder:
| Energi | 74 kcal |
| Protein | 0,1 g |
| Fett | 0 g |
| Mettet fett | 0 g |
| Karbohydrat | 0,7 g |
| Fiber | 0 g |
| Tilsatt sukker | 0,5 g |
| Salt | 0 g |