Egg rå
En verdifull matvare fordi den inneholder litt av alle næringsstoffer unntatt C-vitamin.
Godt å vite!
1 stk egg inneholder:
| Energi | 82,0 kcal |
| Protein | 7,2 g |
| Fett | 5,8 g |
| Mettet fett | 1,7 g |
| Karbohydrat | 0,2 g |
| Fiber | 0 g |
| Tilsatt sukker | 0 g |
| Salt | 0,2 g |
En verdifull matvare fordi den inneholder litt av alle næringsstoffer unntatt C-vitamin.
Godt å vite!
1 stk egg inneholder:
| Energi | 82,0 kcal |
| Protein | 7,2 g |
| Fett | 5,8 g |
| Mettet fett | 1,7 g |
| Karbohydrat | 0,2 g |
| Fiber | 0 g |
| Tilsatt sukker | 0 g |
| Salt | 0,2 g |